Telemont a.s.
Hotline: (+420) 241 001 414

Telemont a.s.

Ruckus ZoneFlex 

Ruckus ZoneFlex  je centrálně řízená bezdrátová síť primárně určená pro malé a střední společnosti
(20 – 2000 mobilních uživatelů, tzv. SMB segment) a pro poskytovatele „Hot Zones“. Podobně jako všechna obdobná (enterprise) řešení nabízí centrální správu a distribuované pokrytí (tzn. veškerý management sítě řešíte přes jedno jediné administrátorské rozhraní a do jedné sítě můžete zapojit stovky přístupových bodů, které se chovají pro uživatele zcela transparentně). Samozřejmostí je podpora bez-výpadkového roamingu (nezbytné pro VoIP) a výkon dostatečný pro přenos multimediálního obsahu (IPTV). 
                Ruckus_DEMO         
             Pro přehrání Ruckus ZoneFlex DEMO videa klikněte
zde.


Technologie Ruckus ZoneFlex je ideálním řešením bezdrátové sítě pro 95% zákazníků na našem trhu.


Ruckus poskytuje na rozdíl od konkurenčních řešení několik zásadních výhod, zejména:

Ø        »   Díky technologii  BeamFlex, neboli tzv. technologii aktivních antén, která je jádrem všech bezdrátových produktů Ruckus Wireless, umožňují přístupové body přenášet data na vzdálenost mnoha kilometrů. Přístupové body (Access Point – AP) Ruckus nemají, na rozdíl od konkurence, všesměrové antény, ale „anténní pole“, sestavu dvanácti až devatenácti směrových antén (podle druhu AP), které pokrývají celé jeho okolí. Přístupové body na základě inteligentního algoritmu aktivují pouze ty z nich, které poskytnou ideální pokrytí připojeného klienta a zároveň odstíní další zdroje rušivého signálu. Jednotlivé anténní segmenty mají zisk 7 - 8 dBi, výsledkem je zesílení signálu mezi AP a klientem až o 9 dBi (v porovnání s všesměrovými anténami) a potlačení rušení až o 18 dBi. Díky této technologii pokrývají přístupové body 2x až 4x větší plochu než konvenční přístupové body a jsou mnohem odolnější vůči rušení. Tento rozdíl je nejzřetelnější v rádiově složitých podmínkách, jako jsou plechové haly, skladové prostory s kovovými regály nebo moderní železobetonové objekty.

Ø          »   SmartCast je další unikátní technologií z dílny Ruckusu – jednoduše řečeno se jedná o plnohodnotnou implementaci QoS v rámci bezdrátové sítě. Díky této vlastnosti je možné využívat Wi - Fi síť pro spolehlivý přenos IPTV, stejně jako pro přenos hlasu VoIP bez obav z možného výpadku. Díky plnohodnotné podpoře multicast-u je možné bezdrátový systém ZoneFlex využít také pro šíření videosignálu (obdobně jako produkt MediaFlex).

Ø          »   Celý systém je navržený s důrazem na maximální efektivitu a jednoduchost, základní úkony (Host Access) snadno zvládne po základním proškolení téměř kdokoliv. Většinu běžných nastavení je možné provést velmi rychle pomocí intuitivních průvodců.

Ø         »   I přes všechny výše zmíněné unikátní vlastnosti je systém ZoneFlex cenově velmi přijatelný dokonce levnější než konkurenční řešení. Cena řešení se dále snižuje díky skutečnosti, že pro identické rádiové pokrytí vystačíte s menším počtem přístupových bodů.  Vzhledem k důrazu na jednoduchost a efektivitu správy systému jsou provozní náklady bezdrátového řešení ZoneFlex také mnohem nižší než u konkurenčních řešení.

       
Klíčové vlatnosti Wi-Fi řešení RUCKUS

     Ruckus_Beamforming_2 
             

BeamFlex - chytrá anténa směřující RF signál

»  Vylepšuje výkon a dostupnost
»  Rozšiřuje dosah a pokrytí na více než dvojnásobek
»  Potlačuje interference

SmartCast - aplikační a uživatelské Qos

»  Garantované přenosové parametry

SmartSec - jednoduché avšak zabezpečené připojení

»  Maximálně možně zjednodušená administrace
»  Vysoká úroveň zabezpečení
»  Izolace klientů

SmartMesh - podpora chytré MESH topologie

»  Pokrytí bez drátů     
»  Systém volí topologii podle síly signálu
»  Vysokorychlostní, bezpečné bezdrátové propojení

Bezkonkurenční poměr cena/výkon

»  Úspora investičních nákladů
»  Nejnižší provozní náklady
»  Unikátní funkce a vlastnostiZoneFlex


ZoneDirector - řídící jednotka bezdrátové sítě

ZoneDirector je centrálním řídícím prvkem bezdrátové
sítě  Ruckus ZoneFlex.

Ruckus nabízí dvě varianty:

ZoneDirector 1000  umožňuje řídit až 50 přístupových bodů Ruckus ZoneFlex.

ZoneDirector 3000 umožňuje řídit až 500 přístupových bodů Ruckus ZoneFlex.

Pro důležité aplikace je možné zapojit ZoneDirector v režimu plné redundance, kdy v případě výpadku hlavní jednotky automaticky přebírá její funkci záložní kus.


Flex Master - centralizovaný management SW
 

Ruckus Wi-Fi systémy mohou být bezpečně centrálně monitorovány přes internet nebo privátní IP síť. Kompletní management platforma vhodná pro Enterprise zákazníky a mobilní operátory.

Ruckus FlexMaster Management System (9.0) intuitivní SW na OS Linux, který umožňuje konfiguraci, detekci chyb, vzdálený audit a management tisíce AP nebo celých Smart Wireless LAN (WLAN) sítí z jednoho bodu. Unikátní funkce včetně statistik, grafů provozu a managementu chybových hlášení.
 

Ruckus_FlexMaster


Wi-Fi Ruckus Wireless / 3.LF UK

Wi-Fi Ruckus Wireless / ACCOR hotels

Promo video společnosti Ruckus

Vyhledat: