Telemont a.s.
Hotline: (+420) 241 001 414

Telemont a.s.

O společnosti

Společnost Telemont a.s. byla založena v roce 1990 jako jedna z prvních soukromých telekomunikačních firem v ČR. V polovině devadesátých let se společnost stala jedním z nejvýznamnějších dodavatelů pobočkových telefonních ústředen a slaboproudých kabelážních systémů (později strukturovaných kabeláží) na českém a slovenském trhu. V následujících letech již firma nabízela komplexní řešení IT infrastruktury včetně firemní telefonie a kamerových systémů (CCTV).

V roce 1995 rozšířil Telemont svou činnost o instalace základnových stanic (BTS) pro mobilní operátory a od té doby se podílel na vybudování více než 14 000 základnových stanic nejen v České republice, ale také v zahraničí, zejména v Polsku, na Slovensku a například i v Egyptě a Portugalsku. Od roku 2009 je Telemont a.s. také oficiálním distributorem uceleného sortimentu kabelových příchytek METPOL, používaných především při instalacích kabelů na stožárech mobilních operátorů a provozovatelů mikrovlnných tras a spojů.

V současné době Telemont i nadále upevňuje svou pozici nejen v segmentu mobilních operátorů, ale také v oblasti podnikové IT infrastruktury, kde se zaměřuje na dodávky komplexního řešení pevných i bezdrátových (Wi-Fi) datových sítí, jejichž součástí jsou také hlasové služby na bázi IP telefonie (VoIP, VoWLAN) a šíření multimediálního přenosu (IPTV). Díky spolupráci se silnou zahraniční leasingovou společností může Telemont svým zákazníkům nabídnout i alternativní způsoby financování IT projektů za vynikajících finančních podmínek.


Wi-Fi Ruckus Wireless / 3.LF UK

Wi-Fi Ruckus Wireless / ACCOR hotels

Promo video společnosti Ruckus

Vyhledat: